Hírek
2020. December 29. 17:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Már közel két és fél ezer egészségügyi dolgozó kapta meg a védőoltást

Az elmúlt három napban három budapesti és két vidéki helyszínen 2461 egészségügyi dolgozó kapta meg a koronavírus elleni védőoltást. A héten újabb vakcinaszállítmány érkezik, így 25 helyen folytatódhat az oltás
- mondta a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi osztályvezetője az operatív törzs nevében a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős testület keddi online sajtótájékoztatóján.
Galgóczi Ágnes kifejtette, az első, 9750 adagos szállítmány 4875 egészségügyi dolgozó oltására elegendő, mivel a vakcinából 21 nap különbséggel kettőt kell kapni.
A hétfő délután Magyarországra érkezett hatezer adag orosz ampulláról azt mondta, az egy tudományos együttműködési lehetőség, hogy a magyar hatóságok újabb védőoltásokat vizsgáljanak meg.
A Pfizer vakcinájáról terjedő álhírekkel kapcsolatban hangsúlyozta: nem tartalmazza sem a vírust, sem annak egy részét, csupán egy genetikai információt, amely a koronavírus tüskefehérjéjét kódolja, ami alapján a szervezet megtermeli azt és az ellenanyagot is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását
A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval
Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld
Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ
A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.