Városlista
2026. május 15, péntek - Zsófia

Hírek

2018. Február 21. 10:13, szerda | Belföld
Forrás: mti

Már száz jelöltet jelentettek be, 19-et nyilvántartásba is vettek

Már száz jelöltet jelentettek be, 19-et nyilvántartásba is vettek

Már száz jelöltet jelentettek be az áprilisi országgyűlési választásra, ebből 19-et (valamennyien a Fidesz-KDNP jelöltjei) már nyilvántartásba is vettek a választási bizottságok.

A Nemzeti Választási Iroda szerda reggeli adatai szerint száz jelöltet jelentettek be eddig, ebből négy az MSZP-Párbeszéd, négy a Jobbik, 92 a Fidesz-KDNP színeiben indul.

A választókerületi választási bizottságok 19 jelölt nyilvántartásba vételéről már döntöttek is, ők valamennyien Fidesz-KDNP-sek. A jelöltek nyilvántartásba vételéről hozott határozatok még nem jogerősek.

Az országgyűlési választáson az indulhat, aki a március 5-ei határidőig összegyűjti az induláshoz szükséges 500 érvényes ajánlást, amelyek gyűjtésére hétfőtől van lehetőségük a jelölteknek és a jelölőszervezeteknek.

A leadott ajánlások ellenőrzésére három napja van az illetékes választókerületi választási irodának, a jelöltek nyilvántartásba vételéről ezután döntenek a választási bizottságok.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld

Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon

Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.

2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel

Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.

2026. Május 15. 07:52, péntek | Belföld

Orbán Anita az orosz nagykövetnek: elfogadhatatlan, hogy a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják

Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.