Hírek
2016. Január 05. 07:56, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Markánsan csökkentek a közműtartozások a rezsicsökkentés hatására
A közműtartozások közül a gáz szolgáltatás esetében 49 százalékkal, a villamos energiát tekintve 35, a távfűtésnél pedig 14 százalékkal csökkent a lakossági fogyasztók hátraléka a rezsicsökkentésnek köszönhetően
- mondta a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) szóvivője az M1 aktuális csatornán hétfőn. Scherer Zsolt kiemelte: a tartozás a gázszolgáltatásban 13 milliárd forint, az áramszolgáltatásban 17 milliárd forint.
A szóvivő úgy fogalmazott: a rezsicsökkentés csak a gáz- és a távhőszolgáltatásban egy kétkeresős, kétgyerekes, átlagos méretű lakásban élő család számára a MEKH számításai szerint 110 ezer forint megtakarítást jelent évente.
Scherer Zsolt elmondta: a további rezsicsökkentésnél az energiabiztonságot, az ellátás biztonságát is figyelembe kell venni. Hozzátette, hogy az árak fenntarthatósága önmagában jelentős megtakarítást jelent a lakosság számára, hiszen az idei árak megegyeznek a tavalyiakkal.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld
Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

