Városlista
2025. november 19, szerda - Erzsébet

Hírek

2017. Október 06. 13:40, péntek | Belföld
Forrás: mti

Markovics Zita közölte: megállapították, hogy egy 100 kilogrammos, második világháborús bomba került elő a földből a munkálatok kö

Markovics Zita közölte: megállapították, hogy egy 100 kilogrammos, második világháborús bomba került elő a földből a munkálatok kö

Hatástalanították a tűzszerészek azt a bombát Székesfehérváron, amely a sóstói természetvédelmi terület tájrehabilitációja során került elő a földből pénteken délelőtt; kora délután a területzárat is feloldották

- tájékoztatta a honvédség tűzszerész alakulatának kommunikációs vezetője az MTI-t.

Markovics Zita közölte: megállapították, hogy egy 100 kilogrammos, második világháborús bomba került elő a földből a munkálatok közben.

A tűzszerészek a robbanótest gyújtószerkezetét a helyszínen megsemmisítették, a bombát pedig elszállították a helyszínről - közölte a kommunikációs vezető.

Korábban lezárták a Csíkvári utca egy 400 méteres szakaszát, ahol négy ház lakóinak kellett elhagyniuk otthonukat, illetve kiürítették a közeli Videoton-stadionhoz tartozó öltözőt. A bomba elszállítását követően mindenki visszatérhetett az otthonába, a területzárat megszüntették.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld

Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját

Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld

KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt

2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.

2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld

Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról

A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -

2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld

Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj

Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.