Városlista
2025. december 30, kedd - Dávid

Hírek

2021. Február 25. 08:00, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Meghaladta a 18 milliót a beadott első oltási dózisok száma Nagy-Britanniában

Meghaladta a 18 milliót a beadott első oltási dózisok száma Nagy-Britanniában

A brit egészségügyi minisztérium szerdai ismertetése szerint meghaladta a 18 milliót a koronavírus ellen beadott első oltási dózisok száma Nagy-Britanniában.

Az új adatsorból kitűnik, hogy az utóbbi tíz napban több mint 3 millióan részesültek a vakcinában.

A szaktárca beszámolója szerint eddig 18 242 873-an kapták meg a koronavírus elleni oltás első dózisát, a második adagot 669 105 embernek adták be.

Az első és a második beadott dózisok száma ennek alapján a 19 millió közvetlen közelében jár.

A brit kormány február 15-re tűzte ki azt a célt, hogy az oltási menetrend élén szereplő négy legveszélyeztetettebb lakossági csoport mindegyik tagja - 15 millió ember - megkaphassa a koronavírus elleni oltásnak legalább az első dózisát.

Ez a cél a határidő előtt egy nappal teljesült: február 14-ig 15 062 189-en kapták meg az első dózist, és a szerdai adatok alapján azóta további 3,2 millió embert oltottak be.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld

Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés

Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak

2025. December 30. 09:47, kedd | Külföld

Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: visszavonul az ukrán hadsereg

Mindenhol visszavonulnak az ukrán fegyveres erők a harci érintkezési vonal mentén - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz hadsereg parancsnokaival hétfőn megtartott tanácskozáson.

2025. December 29. 07:48, hétfő | Külföld

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni, ha az előmozdítja a béke ügyét

Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében

2025. December 29. 07:44, hétfő | Külföld

Orosz elnöki tanácsadó: a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről

Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap folytatott telefonbeszélgetése során egyetértettek abban, hogy a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről