Hírek
2022. Május 11. 15:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Meghalt a gyakorlaton balesetet szenvedett ejtőernyős katona
Meghalt az április végén gyakorlat közben balesetet szenvedett ejtőernyős katona - közölte a Magyar Honvédség (MH) szerdán a Facebook-oldalán.
A honvédség korábbi bejegyzésében azt írta: Gál Szabolcs főtörzsőrmester április 25-én egy ejtőernyős gyakorlaton vett részt a szandaszőlősi katonai repülőtéren, amikor nagy sebességgel csapódott a földbe. A tapasztalt katonasportolót súlyos sérülésekkel szállították kórházba.
Gál Szabolcs, a Magyar Honvédség ejtőernyős válogatottjának tagja, és már több mint 5500 ugrást hajtott végre - emelték ki.
A baleset körülményeinek tisztázására vizsgálat indult.
A 32 éves katona a baleset óta kórházban volt. Sok önkéntes véradó segítette kezelését.
Most a honvédség azt közölte: Gál Szabolcs a műtétek sorozata és a gondos ápolás ellenére szerda reggel elhunyt. Gál Szabolcs főtörzsőrmester az MH 86. Szolnok Helikopter Bázis katonája volt, 2007 óta ejtőernyőzött.
"A Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség osztozik a család és a barátok fájdalmában" - olvasható a bejegyzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld
A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg
A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.
2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld
Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész
Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.
2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette
Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
