Hírek
2021. Szeptember 02. 10:13, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztrációk: mti
Meghalt egy beteg, 262 az új fertőzöttek száma
Egy beteg meghalt és újabb 262 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu csütörtökön,
kiemelve: eddig 5 781 121 embert oltottak be Magyarországon, közülük 5 510 678-an már a második, míg 342 000-en pedig a harmadik adag vakcinát is megkapták.
A kormányzati portálon azt írták: 812 793-ra nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytak száma 30 060-ra, a gyógyultaké 777 909-re emelkedett.
Az aktív fertőzöttek száma 4824. Kórházban 138 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 16-an vannak lélegeztetőgépen.
A delta vírusmutáns több európai országban és Magyarországon is terjed, és a beoltatlanok vannak a legnagyobb veszélyben. Ezért azt kérik, hogy aki még nem oltatta be magát, jelentkezzen háziorvosánál vagy regisztráljon és foglaljon időpontot az interneten.
A tanévkezdés apropóján hangsúlyozták: a kormány célja, hogy az iskolák továbbra is zavartalanul, jelenléti oktatásban működjenek, mert a munkába járó szülőknek és a gyermekeknek is ez a legjobb. Továbbra is az oltást javasolják, mind a diákok, mind a pedagógusok védelme érdekében - fűzték hozzá.

A diákok és a pedagógusok átoltottságának köszönhetően - folytatták - az idei iskolakezdés jóval biztonságosabb, mint az egy évvel ezelőtti, amikor még nem volt vakcina és csak korlátozásokkal lehetett védekezni a vírus ellen.
Felhívták a figyelmet arra, hogy az iskolai oltásokat csütörtökön és pénteken is folytatják az iskolaorvosok és háziorvosok bevonásával. Az első oltás beadása után három héttel kerül sor a második oltásra ugyanabban az iskolában, ahol az elsőt beadták.
Ugyancsak az oltás felvételére kérik a még beoltatlan egyetemi hallgatókat és oktatókat - tették hozzá.
A közlemény szerint a delta vírusmutáns terjedése a még be nem oltottakat veszélyezteti a leginkább. Őket arra kérik, hogy regisztráljanak oltásra a www.vakcinainfo.gov.hu honlapon, és a regisztrációt követő pár napon belül már időpontot is tudnak foglalni.
Ugyanakkor a harmadik oltásra is lehet időpontot foglalni az interneten, de az oltás a háziorvostól is kérhető. Az időseknek, a krónikus és a legyengült immunrendszerű betegeknek különösen ajánlott a harmadik oltás - ismertették.
Emlékeztettek arra is, hogy lezárult a nemzeti konzultáció, amely a járvány utáni élet fontos kérdéseiről szólt. A kérdőíveket 1,191 millióan küldték vissza, az eredményeket a kormány a szokásos módon ismerteti majd.
Azt is jelezték, hogy az Európai Unión belüli utazásokhoz, nyaralásokhoz elérhető az uniós oltási igazolás. Azoknak az állampolgároknak, akik az Európai Unión belül utazást terveznek, javasolják, hogy digitálisan töltsék le vagy az EESZT lakossági portáljára belépve nyomtassák ki az uniós Covid-igazolást - tartalmazza a közlemény.
Az oldal térképe szerint eddig Budapesten (145 756) és Pest megyében (112 786) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Borsod-Abaúj-Zemplén (46 912), Győr-Moson-Sopron (44 665) és Hajdú-Bihar megye (42 739). A fertőzésben legkevésbé érintett megye továbbra is Tolna, 17 824 fertőzöttel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 06. 17:00, hétfő | Belföld
Szállodaszövetség: folytatódott a forgalom erősödése a magyarországi szállodákban
2026. Április 06. 16:00, hétfő | Belföld
Magyar fejlesztés javíthatja az állatjólétet és a hatékonyságot a tejtermelő gazdaságokban
Magyar fejlesztésű, mesterséges intelligenciával támogatott szolgáltatás javíthatja az állatjólétet és a működtetés hatékonyságát a tejtermelő gazdaságokban – közölte az MTI-vel az Adutrade Farm Kft.
2026. Április 06. 11:00, hétfő | Belföld
Orbán Viktor Kiskundorozsmán ellenőrizte a Török Áramlat megerősített katonai védelmét
Egyelőre Magyarország gázellátása nincs veszélyben, de észnél kell lenni, a szükséges ellenőrzéseket és folyamatos védelmet teljesíteni kell
2026. Április 06. 09:46, hétfő | Belföld
Megnyílt a megújult Citadella - ingyenes programokkal várják az érdeklődőket
Megnyílt a budapesti Gellért-hegyen a megújult Citadella a nagyközönség előtt húsvétvasárnap kora délután, az alkalomból két napon keresztül ingyenes programokkal várják az érdeklődőket.
