Hírek
2023. Március 12. 08:21, vasárnap | Belföld
Megvan az ok, ami az ország egyik legsúlyosabb tömegszerencsétlenségét okozta
Öt kamion és 37 autó ütközött, mindkét irányban lezárták az M1-es autópályát Herceghalomnál szombat délután. A szerencsétlenségnek egy halálos áldazata is volt, miután a roncsok alatt egy személy holttestét találták meg a hatóságok.
Az autópálya-kezelő szóvivője elárulta, mi okozhatta a balesetet a sztrádán.
Szimicsku László tájékoztatása szerint egy 20 méteres sávban egy lokális szélátfúvás keletkezett, amit súlyosbított, hogy a környező mezőgazdasági földeken az elmúlt napokban munkálatokat végeztek, föllazították a talajt, és az orkánerejű szél felkapta a port, és befújta az autópályára.
Információink szerint a lokális szélátfúvásba futott bele néhány autó. Valaki fékezni kezdett, és tulajdonképpen egy tömegkarambol alakult ki – mondta a szóvivő az RTL-nek. Hozzátette: amint értesültek a balesetről, megnézték a kameraképeket, de azokon igazából csak annyit lehetett látni, hogy tűz ütött ki, a környéken ugyanis nagy volt a szél.
Fotó: MKIF Zrt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését
Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.

