Városlista
2026. március 13, péntek - Krisztián, Ajtony

Hírek

2019. Október 21. 07:11, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Melegrekordok dőltek meg vasárnap

Melegrekordok dőltek meg vasárnap

Melegrekordok dőltek meg vasárnap, mintegy 10 fokkal volt melegebb az ilyenkor szokásosnál - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap a Facebook-oldalán.

Október 20-án a legkevésbé, 15,9 fokig Balatonlellén süllyedt a hőmérséklet, ez új rekord az 1953-as badacsonytomaji 15,3 Celsius-fok után.

Közölték azt is, hogy megdőlt az országos és a fővárosi melegrekord is. Az előzetes adatok alapján egytized Celsius-fokkal Adonyban megdőlt a vasárnapra vonatkozó legmagasabb hőmérséklet rekordja, 26,9 fokot regisztráltak. Az előző rekord 26,8 fok volt, amelyet 2012 óta Körösszakál tartott.

A fővárosban, Újpesten 25,1 fokig emelkedett a hőmérséklet, ez héttizeddel haladja meg a 2014-ben mért 24,4 fokot.

Megjegyezték, országos átlagban 24 fok körül volt a hőmérséklet a legmelegebb órákban, ez tíz fokkal haladja meg az ilyenkor szokásost.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld

Március 28-án megnyílik a megújult Citadella

Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket

2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld

Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát

Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről

2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld

Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát

2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld

Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok

Szerinte kamu az egész.