Hírek
2011. Június 28. 14:41, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Mentőakció a tasmán ördögért
A tudósok nemrégiben elkezdték két tasmán ördög genomjának szekvenálását annak érdekében, hogy megmenthessék ezt a rendkívül veszélyeztetett erszényest a kihalástól. Az állatokat ugyanis az utóbbi időben egy agresszív, a pofájukat
A génállomány feltérképezése azért fontos, mert a szakemberek ezek után kiválaszthatják azokat a példányokat, amelyek a legjobb génekkel rendelkeznek, és amelyeket később érdemes lehet újra szabadon ereszteni a populáció frissítése érdekében - írja a Proceedings of the National Academy of Sciences.
Emellett kiszűrhetnék azokat az egyedeket is, amelyek kevésbé hajlamosak az évek óta az állományt tizedelő rákos megbetegedésre. Az elváltozásokat először 1996-ban észlelték egy vadon élő példány pofáján, és hamar kiderült, hogy a kinövés rosszindulatú, halálos, és egyáltalán nem egyedülálló. Éppen ellenkezőleg: villámgyorsan terjed az állatok között - 2007-re a Tasmánia északkeleti részén élő populáció 90 százaléka ebben a betegségben hullott el.
A kór megállítása érdekében kezdték el a génállomány feltérképezését: jelenleg két fertőzött egyedet vizsgálnak, és remélik, hogy hamarosan megoldást találhatnak a problémára.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
