Városlista
2025. december 31, szerda - Szilveszter

Hírek

2012. Április 28. 07:05, szombat | Külföld
Forrás: OrientPress

Miért nem őrült Breivik?

Miért nem őrült Breivik?

Az olyan szörnyű bűncselekmények, mint az Anders Breivik-féle ügy rámutatnak, hogy az emberek félreértelmezik a mentális betegség fogalmát - mondta egy vezető szakértő.

Simon Wessely londoni professzor úgy nyilatkozott: a legegyszerűbb válasz a tömeggyilkosságokra, hogy az illető őrült. Azonban az, ahogyan Breivik véghez vitte a gyilkosságot, mást mutat.

A szakértő szerint az ötlet, hogy a mentális betegség fogalma segíthet elkerülni a gyilkosoknak a börtönt, rossz dolog - számol be a BBC.

A pszichiáter elmondta: Breivik ügye egy másik téves értelmezést is megvilágít, mégpedig, hogy a kirívó bűntettek mentális betegségre utalnak. Az, hogy a norvég gyilkos skizofrén, nagy tévedés. A pontos és részletesen véghez vitt terv megmutatja, hogy erről szó sincs - tette hozzá.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld

Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés

Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak

2025. December 30. 09:47, kedd | Külföld

Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: visszavonul az ukrán hadsereg

Mindenhol visszavonulnak az ukrán fegyveres erők a harci érintkezési vonal mentén - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz hadsereg parancsnokaival hétfőn megtartott tanácskozáson.

2025. December 29. 07:48, hétfő | Külföld

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni, ha az előmozdítja a béke ügyét

Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében

2025. December 29. 07:44, hétfő | Külföld

Orosz elnöki tanácsadó: a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről

Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap folytatott telefonbeszélgetése során egyetértettek abban, hogy a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről