Hírek
2012. Május 03. 07:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Nagyon jól megy az Audinak
Jól kezdődött az év az Audinál: a Győrben új gyárat építő vállalat működési eredménye 27 százalékkal 1,4 milliárd euróra nőtt az idén január–március között az egy évvel korábbihoz képest.
A Volkswagen-csoporthoz tartozó autógyártó szerdai közlése szerint az értékesítési árbevétel 17,8 százalékkal 12,4 milliárd euróra ugrott. A működési nyereségráta január0március között 11,4 százalékra emelkedett, és ezzel az Audi jócskán megelőzte a Mercedes-Benz 8,4 százalékos rátáját. A prémium kategória harmadik szereplője, a BMW csütörtökön jelent, elemzők 10,7 százalékos rátát várnak nála.
Az eladások 11 százalékkal emelkedtek, világszerte 346 ezer Audit adtak el. A társaság arra számít, hogy az idén nagyjából a tavalyival azonos lesz a működési eredmény, ha nem romlanak lényegesen a gazdasági körülmények. Tavaly az Audi 5,35 milliárd euró működési nyereséget ért el.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 15. 11:00, szerda | Belföld
Felmentette a MÁV igazgatósági elnökét Vitézy Dávid
Keddi hatállyal felmentette Lepsényi István eddigi igazgatósági elnököt és Parragh László igazgatósági tagot Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld
Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok nagykereskedelmi ára
Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok literenkénti nagykereskedelmi ára: a benzin bruttó 14 forinttal, a gázolaj bruttó 7 forinttal drágul - írta a holtankoljak.hu kedden.
2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld
Az Európai Bizottságtól várja a Fidesz, hogy elítélje a kormányt
A Tisza-kormány Európában példátlan módon bontja le a magyar demokráciát, korlátozza a demokratikus politikai versenyt és szűkíti a választójogot Magyarországon
2026. Július 15. 07:39, szerda | Belföld
Vb-2026 - Spanyolország a franciák legyőzésével a döntőben
Az Európa-bajnok spanyol válogatott 2-0-ra legyőzte a francia csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság dallasi elődöntőjében.
