Hírek
2022. Május 20. 08:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Négy év börtönre ítéltek egy zsaroló nőt Szekszárdon
Négy év börtönbüntetésre ítélt a Szekszárdi Törvényszék csütörtökön jogerősen egy 42 éves nagydorogi nőt, aki bántalmazott egy szintén nagydorogi férfit, és zsarolta annak élettársát.
A törvényszék közleménye szerint az elítélt 2020. április 16-án megjelent a férfi otthonában, és nehezményezte, hogy őt "kibeszélte", ezért többször ököllel arcon ütötte. Ezután a férfi élettársától 200 ezer forintot követelt kártérítésként a vélelmezett sérelmek fejében.
Az elítélt nő 2020. április és június között többször kereste a sértettet azzal, hogy fizesse ki a követelt összeget, és megfenyegette, hogy ha nem fizet, "elveszi a családi házát, intenzívre teszi, kitöri a gerincét, megveri, kitapossa a belét, kórházba juttatja, elvágja a torkát".
A sértett nő több alkalommal letiltotta a zsaroló telefonszámát, aki ezután a sértett családtagjain keresztül gyakorolt nyomást rá.
Az elítélt eközben 800 ezer forintra emelte a követelését; a fenyegetések hatására 2020. május 10. után a sértett nő 110 ezer forintot ki is fizetett neki. Az elkövető június 6-án fiával és lányának élettársával megjelent a sértett munkahelyén, akit arra utasított, hogy tegyen tartozáselismerő nyilatkozatot. A nő ebben vállalta, hogy a "tartozása" fejében lakóházát a zsaroló tulajdonába adja.
A Szekszárdi Törvényszék a zsarolás és a folytatólagosan elkövetett önbíráskodás mellett - más ügyben elkövetett - jármű önkényes elvétele, lopás, ittas járművezetés és testi sértés miatt is bűnösnek mondta ki a nőt, akit négy évre eltiltott a közügyek gyakorlásától, illetve egy év két hónapra a közúti járművezetéstől.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 13:00, péntek | Belföld
Olajszállítási szerződést kötött a Janaf és a Mol
A horvát olajvezeték-üzemeltető Janaf és a Mol-csoport megállapodást kötött 2,05 millió tonna nyersolaj szállításáról 2026-ra - közölte a horvát társaság csütörtökön.
2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld
Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár
Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.
2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld
Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni
A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
