Városlista
2026. február 9, hétfő - Abigél

Hírek

2019. Augusztus 05. 11:51, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Négyszer lőtt az óbudai óvónőre, vádat emelnek a gyilkos ellen

Négyszer lőtt az óbudai óvónőre, vádat emelnek a gyilkos ellen

Emberölés miatt vádiratot nyújtott be a Fővárosi Főügyészség az óbudai óvónőt lelövő férfi ellen – tájékoztatta a fővárosi főügyészhelyettes hétfőn az MTI-t.

Üveges Andrea közölte: a 67 éves vádlott a lányával és az ő élettársával közös ingatlanban élt, amikor azonban a férfi korábbi elfogadó magatartása megváltozott, a fiatalok az élettárs családjához költöztek. A férfi nem tudta elfogadni a döntést, ezért elhatározta, hogy megöli a másik család egyik tagját.

A vádlott tavaly november 21-én reggel magához vette betárazott, engedéllyel tartott lőfegyverét, és kocsival Óbudára ment. A munkába induló 56 éves óvónőre, lánya élettársának édesanyjára a férfi négy célzott lövést adott le. A nő belehalt sérüléseibe.

A vádlott ezután a közelben öngyilkosságot kísérelt meg, a rendőrök azonban rátaláltak, elfogták, majd kórházba vitették.

A Fővárosi Főügyészség az előzetes letartóztatásban lévő férfi ellen előre kitervelten elkövetett emberölés bűntette miatt nyújtott be vádiratot a Fővárosi Törvényszékre.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld

MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe

A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van

2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld

NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan

Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan

2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld

Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra

A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.