Hírek
2011. November 26. 07:16, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Nem adóztatják az öregségi nyugdíjakat

Értékálló és adómentes marad az idősek illetménye – jelentette ki pénteken Selmeczi Gabriella, a Fidesz szóvivője.
A politikus hangsúlyozta, nem léptetik érvénybe az MSZP által még 1997-ben elfogadott törvényt, ami 2013-tól az öregségi nyugdíjakat is megadóztatná.
Bár az MSZP megadóztatná a nyugdíjakat, a Fidesz nem engedi életbe lépni a 14 éve elfogadott társadalombiztosítási törvényt; az öregségi nyugdíj a kormányfő ígéretéhez híven adómentes marad – hangsúlyozta pénteki sajtótájékoztatóján Selmeczi. A szóvivő egyúttal arra kérte a szocialista politikusokat – név szerint említve Korózs Lajost és Lévai Katalint – hogy a jövőben ne terjesszék a hírt, miszerint a kormány 16 százalékos adóval sújtaná az öregségi nyugdíjakat ,tudatta a hirado.hu.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 15. 08:03, péntek | Belföld
Áder János: felül kell emelkedni azon, ami szétválaszt
2025. Augusztus 15. 08:00, péntek | Belföld
Hőség - BM: Kiadták a vörös kód figyelmeztetést
2025. Augusztus 14. 07:49, csütörtök | Belföld
Harmadfokú hőségriasztás csütörtöktől vasárnapig
2025. Augusztus 14. 07:46, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal
A magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök egy amerikai médiumnak adott, szerdán megjelent interjúban.