Városlista
2025. október 28, kedd - Simon

Hírek

2011. December 30. 11:20, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Nem aktiválják felmondóleveleiket a rezidensek?

Nem aktiválják felmondóleveleiket a rezidensek?

Nem aktiválják korábban benyújtott felmondóleveleiket januárban a rezidensek - értesült a Népszabadság.

A Magyar Rezidens Szövetség erről tegnap délutáni gyűlésén döntött, miután Szócska Miklós költségvetési forrásokat ígért az egészségügyi dolgozók béremelésére.

A rezidensek konkrét béremelési ajánlatot nem kaptak, de az egészségügyi államtitkár ígérete szerint az egészségügyi termékdíjból származó 15 milliárdos költségvetési bevételt, illetve egyéb forrásokat is az egészségügyi fizetések rendezésére fordítanak majd. A lap forrásai szerint a béremelés nem éri el a nettó 100 ezer forintot orvosonként, valamint az egészségügyi dolgozók közül nem érint mindenkit. Papp Magor, a rezidensszövetség elnöke azt mondta, hogy az államtitkár által felvázolt elképzelés érdemi bérrendezési folyamat megkezdését helyezi kilátásba 2012-re, így megfontolásra és tárgyalásra érdemes. Közben az állami egészségügyi intézetek tiszta lappal indulnak jövőre. A kormány év végéig átutalja számukra azt a 27 milliárd forintot, amiből kifizethetik a még hátra lévő szállítói tartozásokat.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.

2025. Október 28. 07:31, kedd | Belföld

Hidvéghi Balázs: új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak

A kormány döntött, új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak: mostantól évi egymillió forintos támogatást biztosít a számukra

2025. Október 28. 07:26, kedd | Belföld

Orbán Viktor: arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit

Arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfői Facebook-bejegyzésében.

2025. Október 28. 07:21, kedd | Belföld

Lázár János: út és vasút épül a főváros és a repülőtér között

A tervek szerint 2028 végéig kétszer három sávos új közút, illetve 2035-re új vasútvonal épül a főváros és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér között