Városlista
2024. április 23, kedd - Béla

Hírek

2017. December 09. 09:28, szombat | Belföld
Forrás: mti

Nemzetközi kiberversenyt tartanak Magyarországon

Nemzetközi kiberversenyt tartanak Magyarországon

Nemzetközi kiberversenyt rendeznek január 24-25-én Budapesten, az ingyenes megmérettetésre a jelentkezéseket január 10-ig várják - közölték a szervezők az MTI-vel.

A rendezvény a korábbi években megtartott Nemzeti Kiberversenyből bővül európai résztvevőkkel, új neve SecOps Europe IT-Biztonsági Konferencia.

Az esemény első napján tartják a Nemzetközi Kiberversenyt, amelynek célja a fiatal szakemberek felkészítése a megfelelő lépésekre egy átfogó virtuális offenzíva esetén, illetve annak kormányszintű utógondozására és kommunikációjára. A TTX (Tabletop Excercise) győztes csapatának négy diákja és felkészítő tanára teljes ellátással utazhat majd a "Cyber 9/12" genfi döntőjére. A konferencia második napján a kontinens több országából érkező CERT - nemzetközi eseménykezelő - csapatok versengenek majd egymással kritikus infrastrukturális környezetben

A kétnapos rendezvényen nyitóbeszédet tart az esemény fővédnöke, Rajnai Zoltán, a Belügyminisztérium kiberkoordinátora. A résztvevők hallhatnak még előadást a világhírű fehérsapkás hackertől, Zuk Avrahamtól is, aki azt a mobil malware védelmet fejlesztette ki, ami valós időben felismeri a kártékony alkalmazásokat, még abban az esetben is, ha azok újonnan készültek és teljesen ismeretlenek. A konferencián részt vesz Dán Károly, Magyarország bécsi rendkívüli és meghatalmazott nagykövete, állandó ENSZ képviselője.

A szervezők kifejtették: az 1961-ben alakult Atlanti Tanács számos világméretű kezdeményezése mellett indította el a "Cyber 9/12" hallgatói versenyt, amelynek európai végső fordulóját a Genfi Biztonságpolitikai Központtal (GCSP) együttműködve rendezik meg, ötödik alkalommal. A hallgatók egy fiktív forgatókönyv alapján reagálnak egy olyan nagyszabású számítógépes offenzívára, ami az európai rendszerek ellen irányul. Feladatuk az lesz, hogy ajánlásokat tegyenek védekező intézkedésekre, illetve összehangolják a különböző szereplők eltérő érdekeit a közös fellépés megvalósításához. A versenyzők az ötleteikből és javaslataikból egy kollektív kiberbiztonsági válságkezelő tervet állítanak össze, amiben számításba veszik a többi között a NATO, az EU és az érintett államok politikai és irányítási struktúráját.

Az első CERT koordinációs központ (Computer Emergency Response Team Coordination Center) 1988-ban állt össze a Carnegie Mellon Egyetem falai között azzal a céllal, hogy az egyre kifinomultabb kibertámodásokkal szemben is megvédhetőek legyenek az IT rendszerekben tárolt érzékeny adatok. Abban az időben legfőképpen a pénzügyi és az állami szektorokban történt visszaélések sarkallták az intézet tagjait egy szervezett kibervédelmi rendszer kialakítására, így jött létre a Carnegie Mellon Egyetem Szoftver Mérnöki Intézete. Azóta több vállalat elsődleges bevételi forrásává vált tömeges adatok összegyűjtése, azaz magánszemélyek, cégek adatainak biztonságos tárolása számítógépes hálózatokon belül. A CERT világszinten segíti az IT-biztonsági incidensekre reagáló csapatok munkáját.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 23. 12:07, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: újabb légijárat indul nyártól Magyarország és Kína között

Újabb légijárat indul Magyarország és Kína között, idén nyártól már egy hatodik kínai nagyváros, Hszian is közvetlenül elérhető lesz Budapestről

2024. Április 23. 12:03, kedd | Belföld

Varga Mihály: az IMF is megerősítette, a magyar gazdaság idén visszatér a növekedési pályára

Az Európai Bizottság után a Nemzetközi Valutaalap (IMF) is megerősítette: a magyar gazdaság idén visszatér a növekedési pályára, jövőre az uniós rangsor élmezőnyében lehet

2024. Április 23. 06:54, kedd | Belföld

Faültetési napot hirdet a 10 millió Fa civil szervezet

Április 22-e, a Föld napja alkalmából Nemzeti Faültetési Napot hirdet a 10 millió Fa civil szervezet országos közössége.