Hírek
2011. Október 02. 07:17, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
Népszámlálás: szabálysértési eljárás indul, ha megtagadjuk az adatszolgáltatást
A cél az, hogy minden lakást és embert összeírjanak - mondta az InfoRádiónak a KSH népszámlálási szóvivője.
Virágh Eszter hangsúlyozta: nem lehetne biztosítani azt, hogy minden lakcímre eljussanak, ha nem lenne visszaigazolás arról, hogy az adott lakásban kitöltöttek-e a kérdőívet vagy sem.
Ehhez kell a kód, amelyet az adatgyűjtés után és még a válaszok feldolgozás előtt leválasztanak az adatokról. Ez vonatkozik a lakcímre is.
Arra a kérdésre, hogy ha az adatok anonimak, de a válaszadás kötelező, akkor honnan lehet tudni, ki töltötte ki és ki nem a kérdőívet, a szóvivő így válaszolt: az állampolgárok felelősségérzetére hagyatkoznak. Ha egy lakcímről valaki megtagadja az adatszolgáltatást, akkor az ott élő ellen szabálysértési eljárást lehet indítani, 'de nem szeretnénk, és nem is szoktunk ezzel élni'.
Azt, hogy valaki nem kíván részt venni a népszámlálásban, nem az jelenti, hogy nem hajlandó válaszolni a kérdezőbiztosnak, hanem a kérdőív ki nem töltése - emelte ki Virágh Eszter.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld
Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
