Városlista
2026. július 24, péntek - Kinga, Kincső

Hírek

2015. Augusztus 16. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

NGM: az ipar és a szolgáltató szektor jól teljesített az első fél évben

NGM: az ipar és a szolgáltató szektor jól teljesített az első fél évben

Az ipar és a szolgáltató szektor számos területe jól teljesített az első fél évben tavalyhoz képest, a mezőgazdaság teljesítménye viszont elmaradt az előző évitől.

Mondta Banai Péter Benő, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államháztartásért felelős államtitkára az M1 aktuális csatorna szombat reggeli műsorában.
A bruttó hazai termék tavalyihoz képest 3,1 százalékos első félévi növekedésével kapcsolatban az államtitkár kiemelte, hogy ehhez hozzájárult a jelentős külkereskedelmi többlet is.

Az első félévben az export 4,3 milliárd euróval több volt, mint az import, és az exporttöbblet 1,1 milliárddal haladja meg a tavalyi hasonló időszakit - mondta.

Az uniós forrásokból megvalósuló beruházások is növelik a GDP-t - hívta fel a figyelmet az államtitkár.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében

2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld

A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg

A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.

2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész

Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.

2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette

Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.