Hírek
2024. Augusztus 08. 07:46, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Ócsán zajlik a területvédelmi tartalékosok vegyvédelmi kiképzése
Ócsán zajlik a Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség által elindított Szeretem, megvédem! elnevezésű toborzókampány keretében már bevonult katonák vegyvédelmi és tűzakadály kiképzése
- mondta a Magyar Honvédség 1. Területvédelmi Ezred törzsfőnöke szerdán.
Tőkés Bertalan alezredes az ócsai kiképzőbázis tűzakadálypályáján arról beszélt, hogy a tízhetes alapkiképzés ötödik hetében most a katonák vegyvédelmi képzése zajlik. A kiképzés során a katonák megtanulják, hogy válság esetén, hogyan kell a védőeszközeiket használni, felkészülnek arra, hogy a harci tüzeket hogyan kell kezelni és a foglalkozás utolsó részeként végigmennek a tűzakadálypályán.
A kiképzésen részt vevő honvédek között hivatásos, szerződéses és tartalékos katonák is vannak - közölte a törzsfőnök.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 18. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a cél nem változott, Brüsszelt meg kell reformálni
A Fidesz külpolitikája továbbra is elkötelezett támogatója marad a patrióta európai mozgalomnak és nem változott a cél: Brüsszelt meg kell reformálni
2026. Június 18. 07:26, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a kormány kezdeményezi a védett üzemanyagár kivezetését
2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld
Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén
Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
