Városlista
2026. február 8, vasárnap - Aranka

Hírek

2017. Július 28. 05:07, péntek | Belföld
Forrás: mti

Olcsóbban válthatják ki a kerékpárosok a szürke rendszámot szombattól

Olcsóbban válthatják ki a kerékpárosok a szürke rendszámot szombattól

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) szerint teljesült a kerékpárosok kívánsága, mivel egyszerűen és olcsóbban válthatják ki a harmadik - más néven szürke - rendszámot szombattól.

A tárcának az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében azt írták, a szabálymódosítás jelentősen megkönnyíti azoknak a bicikliseknek a helyzetét, akiknek az autó vonóhorgára szerelhető kerékpárszállító eszköze eltakarja a rendszámot.

A kormány nemzetközi példák alapján négy hónapja tette lehetővé a harmadik rendszám kiváltását - idézték fel. Az új típusú hatósági jelzés a kerékpárszállító eszköz hátuljára helyezhető, így az autósoknak a továbbiakban nem kell foglalkozniuk az eredeti hátsó rendszám átszerelésével.

A hétvégén hatályba lépő előírásoknak köszönhetően az okmányirodákban egyszerűen, műszaki szemle nélkül igényelhető és átvehető a szürke rendszám.

Egy júniusi törvénymódosítás más, vonóhorogra szerelhető szállítóeszközökön is lehetővé teszi a harmadik rendszám használatát - írták.

Hangsúlyozták, hogy a szürke rendszám kiváltása nem kötelező: a vonóhorgos kerékpárszállítót ritkábban, egy-egy utazáshoz használók a továbbiakban is átszerelhetik az autó hátsó rendszámát.

A minisztérium szerint jól jelzi a valós igényeket, hogy július végéig csaknem négyezer harmadik rendszámot váltottak ki. Az eljárás kényelmesebbé és olcsóbbá válásával várhatóan még több kerékpározó él majd a lehetőséggel - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Február 08. 08:30, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni

Arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Digitális Polgári Körök szombati háborúellenes gyűlésén Szombathelyen.

2026. Február 08. 07:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: véget vetünk az elszalasztott lehetőségek időszakának

Április 12-én egyszer és mindenkorra véget vetünk az elszalasztott lehetőségek korszakának, az Orbán-Gyurcsány-korszaknak, a hanyatlásnak, az önkénynek és a közjavak szétlopásának

2026. Február 07. 16:00, szombat | Belföld

Hegyi Zsolt: minden eddiginél nagyobb lépés történt a MÁV-flotta megújítása felé

Plusz 50 ezer vasúti ülőhely: mintegy 100 távolsági és elővárosi motorvonat, csaknem 90 új InterCity-kocsi