Hírek
2022. November 11. 06:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Orbán: az OTP hamarosan bejelentheti egy jelentős üzbég bank megvásárlását
Az OTP hamarosan bejelentheti egy jelentős üzbég bank megvásárlását - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára csütörtökön feltöltött videójában.
A kormányfő közölte, hogy Szamarkandban, Üzbegisztánban tartják éves csúcstalálkozójukat a türk államok vezetői. Van miről beszélni: háború, szankciók, világgazdasági válság, általános bizonytalanság Üzbegisztánban és Európában is - tette hozzá.
Orbán Viktor közölte, hogy hatvantagú üzleti delegációval érkeztek, mert csütörtökön kétoldalú tárgyalásokat folytattak az üzbég elnökkel és kormányával üzleti lehetőségekről. Közel jutottak ahhoz, hogy az OTP hamarosan bejelentheti egy jelentős üzbég bank megvásárlását, és gyógyszeripari bejelentések is várhatóak egy ott létrehozandó gyártóbázis beruházásának megkezdéséről.
Vízgazdálkodási, élelmiszeripari és nukleáris energetikai kérdésekben szintén várhatóak megállapodások - jelezte a miniszterelnök.
Közölte: csütörtök este kezdik a szankciók és a háború kérdésének megtárgyalását a türk államok vezetőivel.
Orbán Viktor a nap folyamán kétoldalú tárgyalást folytatott Kaszim-Zsomart Tokajevvel, Kazahsztán elnökével majd Szadir Zsaparov kirgiz államfővel Szamarkandban - közölte az MTI-vel Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
Fotó: OTP
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 09. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: sikerült megerősíteni a világ legerősebb politikai és védelmi szövetségének egységét
Magyar Péter sikeresnek értékelte a NATO kétnapos ankarai ülését a találkozó után, szerda délután közzétett Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 08. 14:00, szerda | Belföld
Az érdekelt gazdasági szereplők javaslatot készítettek a külföldiek foglalkoztatásának szabályozására
2026. Július 08. 11:00, szerda | Belföld
Élelmiszerárak és a forint árfolyama tartja kordában az inflációt
2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Stop önkény
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.
