Városlista
2026. augusztus 12, szerda - Klára

Hírek

2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor: az Európai Néppárt katonai szövetséget akar csinálni az unióból

Orbán Viktor: az Európai Néppárt  katonai szövetséget akar csinálni az unióból

A Tisza tartótisztjei a hétvégén Zágrábban jöttek össze. Itt két célt fogadtak el, ezt el is mondták: a vétójogot Európában meg kell szüntetni, az unióból pedig egy katonai szövetséget kell csinálni -

- írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn este a Facebookon közzétett videójához.

"Ezt fogadta el az az Európai Néppárt, aminek a Tisza is tagja. Ez az ő stratégiájuk, ez az ő céljuk. Aki a Néppártnak tagja, az ehhez adja a nevét. Ne legyenek kétségei senkinek: a Tisza ebből ha akarna se tudna kimaradni!" - fogalmazott a kormányfő.

A miniszterelnök a videóban is felidézte, hogy a múlt héten Zágrábban tartott az Európai Néppárt vezetői szintű megbeszélést, ahol két döntést hoztak.

"Az egyik, hogy el kell venni a tagállamoknak a vétójogát a brüsszeli döntéseknél, a másik pedig, hogy az Európai Uniót katonai szövetséggé kell alakítani"
- mondta.

Hozzátette, ez önmagában nem lenne olyan nagy baj, mert hát döntsenek, amit akarnak.

"A probléma az, hogy a magyar ellenzéknek a legnagyobb pártja, a Tisza az Európai Néppárthoz tartozik. Ez a döntés meg fog jelenni Magyarországon is. Akármit is mond a Tisza, az igazság az, hogy el akarják venni a vétójogunkat, ehhez megtalálták a külügyminiszter-jelöltjüket is. A Szijjártó inkább az levágatja a fejét, semhogy föladjon bármit, egy jottányit is a nemzeti érdekekből. De hát a Tisza által hozott, Brüsszelből vagy Londonból hazahozott lobbisták azok nem is akarnak, de nem is tudnak nemet mondani egy ilyen helyzetben"
- hangsúlyozta a videóban Orbán Viktor.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 12. 11:00, szerda | Belföld

Államfőválasztás - Fidesz-KDNP: Baka András nem méltó Magyarország köztársasági elnökének

Méltatlannak nevezte a köztársasági elnöki tisztségre az államfőnek kedden megválasztott Baka Andrást a Fidesz és KDNP frakcióvezetője a Facebookon.

2026. Augusztus 12. 07:30, szerda | Belföld

Államfőválasztás - OGY - Baka András: az elmúlt évek legsúlyosabb következménye a magyar társadalom mély megosztottsága

A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.

2026. Augusztus 12. 06:00, szerda | Belföld

Feljelentést tett a Miniszterelnökség Orbán Viktor közösségi médiás tartalmaival összefüggésben

Feljelentést tett a Miniszterelnökség Orbán Viktor közösségi médiás tartalmainak megjelentetésével kapcsolatban.

2026. Augusztus 12. 05:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid: 570 kilométernyi országos fő- és mellékút újul meg az idén

Idén 210 helyszínen összesen 570 kilométernyi országos fő- és mellékút újul meg csaknem 149 milliárd forintból - közölte a közlekedési és beruházási miniszter kedden a Facebook-oldalán.