Hírek
2012. Február 01. 10:25, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Orbán:gyorsabb lehet a növekedés Magyarországon az uniós csúcson hozott döntésekkel

Orbán Viktor szerint az uniós stabilitási program nagyon jó Magyarországnak, és segít, hogy az év második felére növekedési pályára álljon a magyar gazdaság.
A kormányfő este Brüsszelben azt mondta: gazdaságpolitikai váltás figyelhető meg az Európai Unióban, és ennek jegyében előtérbe kerül a növekedés ösztönzése, a munkahelyteremtés.
Magyarország azért hajlandó csatlakozni a jelentős költségvetési fegyelmet megkövetelő új pénzügyi uniós szerződéshez, mert a magyar diplomáciának a szerződés részleteinek kimunkálása során sikerült elfogadtatnia a Budapest számára kedvező szabályozást.Az állam- és kormányfők számos olyan lépésről hoztak döntést, amelynek révén több hitelhez juthatnak a kis- és közepes méretű vállalkozások, javulhat munkahelyteremtő képességük, csökkenthetnek a rájuk nehezedő bürokratikus terhek.Orbán Viktor azt mondta, hogy 'az európai gazdasági fordulat teljesítheti be azt a reményünket, hogy a nehéz első félév után egy világos, erőteljes gazdasági növekedési pályára tudjuk állítani Magyarországot is. Ennek lehetősége a csúccson hozott döntésekkel megnőtt'.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2023. Február 02. 12:43, csütörtök | Belföld
Több százezer lefoglalt védőmaszkot ajánlott fel a NAV karitatív célra
Több százezer lefoglalt védőmaszkot ajánlott fel a Nemzeti Adó és Vámhivatal (NAV) karitatív célra.
2023. Február 02. 09:23, csütörtök | Belföld
Megmenthette volna az élettársát, ha segít az ellátásában
A Szigetszentmiklósi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen, aki vérző sérüléssel magára hagyta élettársát, aki a sérülés következtében életét vesztette.
2023. Február 02. 09:21, csütörtök | Belföld
Kiskorú rokonait vette rá arra, hogy piát lopjanak neki
A Hevesi Járási Ügyészség a bűncselekmény elkövetésétől számított két hónapon belül bíróság elé állította azt a 28 éves nőt, aki arra vette rá kiskorú rokonait, hogy a boltból szeszes italt lopjanak.
2023. Február 02. 09:00, csütörtök | Belföld
Újabb 17 embert fogtak el az orvosi segédeszközökkel kapcsolatos csalási ügyben
Újabb 17 embert - köztük orvosokat és cégvezetőket - fogtak el az orvosi segédeszközökkel kapcsolatos csalási ügyben - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) csütörtökön a police.hu oldalon.