Városlista
2026. január 7, szerda - Attila

Hírek

2020. Július 18. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu

Őrizetbe vették a forgalommal szemben haladó, háromszor is ittasan vezető férfit

Őrizetbe vették a forgalommal szemben haladó, háromszor is ittasan vezető férfit

Őrizetbe vették a rendőrök azt a férfit, aki a forgalommal szemben hajtott fel a székesfehérvári elkerülő útra, majd néhány napon belül három alkalommal ittasan vezetett Fejér megyében

- közölte a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon. Azt írták: a 63 éves sárszentmihályi férfi hétfő délután fél négy előtt személygépkocsijával a 7-es és a 8-as főutak közös elkerülő szakaszának jobb pályatestjén a forgalommal szemben, a belső sávban haladt Székesfehérvár felől a 63-as számú főút felé.

Tettével a szabályosan közlekedő járművekben utazók életét és testi épségét veszélyeztető sofőrt egy nappal később, késő este a 63-as főúton, majd csütörtök délelőtt Nádasdladány közelében, este pedig Sárszentmihálynál is ittas járművezetés miatt állították elő a rendőrök.

A rendőrség tájékoztatása szerint a férfit közúti veszélyeztetés, valamint háromrendbeli ittas állapotban elkövetett járművezetés miatt őrizetbe vették és kezdeményezték letartóztatását.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.

2026. Január 07. 07:50, szerda | Belföld

Havazás - Meteorológia: keleten várható jelentős havazás

Szerdán keleten várható jelentős havazás, csütörtök reggelig további 10-20 centiméter friss hó várható, ezért a HungaroMet Zrt. szerdára több keleti vármegyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki.

2026. Január 06. 07:20, kedd | Belföld

NAV: januártól számos kedvező adóügyi változás lépett életbe

Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes körbe, és emelkedett a családi adókedvezmény összege.