Városlista
2026. január 16, péntek - Gusztáv

Hírek

2020. Július 13. 12:09, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Öt kisrepülőgép megsértette a magyar légteret Nógrád megyében

Öt kisrepülőgép megsértette a magyar légteret Nógrád megyében

Öt kisrepülőgép szállt le engedély nélkül Rétság külterületén szombaton, mint kiderült, a csehországi utasok egy rendezvényre tartottak. Az ügyben szabálysértési eljárást indított a rétsági rendőrkapitányság

- tájékoztatta a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense hétfőn az MTI-t.

Nágel Tamás elmondta: szombat délelőtt bejelentés érkezett a rendőrség ügyeletére, hogy 9 óra 35 perckor Rétság külterületén, a reptéren több kisrepülőgép szállt le.

A rendőrök megállapították, hogy a Csehországból Szlovákián át érkező kisrepülőgépek pilótái és utasai Balatonkeresztúrra akartak repülni, egy rendezvényre tartottak, de nem teljesítették bejelentési kötelezettségüket és repülési tervvel sem rendelkeztek.

Az ügyben a rétsági rendőrkapitányság a légiközlekedés biztonságát és védelmét szolgáló szabályok megszegése és határrendészeti szabálysértés miatt eljárást indított - közölte a referens.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 15. 11:00, csütörtök | Belföld

A bíróság ítélete szerint hamisítvány a TISZA-csomag

Magyar szerint összeomlott a Fidesz kampánya.

2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről

A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható

2026. Január 15. 07:27, csütörtök | Belföld

Petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök

A \"brüsszeli háborús terv\" finanszírozása elleni petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök szerdán, a Facebook-oldalára feltöltött videójában.