Városlista
2025. november 6, csütörtök - Lénárd

Hírek

2024. Június 08. 09:25, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Otthon Centrum: a fiatalok átlagosan 37,2 millió, az idősek 52 millió forintért vásároltak ingatlant az idén

Otthon Centrum: a fiatalok átlagosan 37,2 millió, az idősek 52 millió forintért vásároltak ingatlant az idén

Az év első négy hónapjában átlagosan 47,5 millió forintért vásároltak lakóingatlant az Otthon Centrum (OC) közreműködésével a cég ügyfelei, az összegben a korfa alapján jelentős az eltérés: a 30 évnél fiatalabbak 37,2 millió forintért, míg a 65 évnél idősebbek átlagosan 52 millió forintért vásároltak - közölte az OC pénteken az MTI-vel.

A közlemény idézte Soóki-Tóth Gábort, az Otthon Centrum elemzési vezetőjét, aki elmondta abszolút értékben még soha nem volt ekkora a különbség a korcsoportok átlagos vásárlóereje között.

A szakember hozzátette, hogy az ügyfelek 61,2 százaléka készpénzzel finanszírozta az ingatlanvásárlást. A hitelt igénylők aránya 29,2 százalék volt, miközben a vásárlók 9,6 százaléka élt állami támogatással.

Soóki-Tóth Gábor rámutatott, hogy az életkor előrehaladtával egyenes arányban nő a készpénzzel fizetők aránya, a 40-49 év közötti a vevők 61,5, az 50-64 év közöttiek 83,7, a 65 év felettiek 94,5 százaléka tartozott ebbe a körbe. Ugyanakkor a legfiatalabb korosztály 40 százaléka hitel felvételével vásárolt, az állami támogatást igénybe vevők aránya a harmincasok között a legmagasabb, 22,4 százalék.

Kitértek arra is: az idén vásárlók 38,3 százaléka társasházi, 33,7 százaléka családi ház mellett döntött. A panelt 19,9 százalékuk választotta, míg új építésű ingatlant csak 8,1 százaléka engedhetett meg magának.

Címkék: ingatlan

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Belügyminisztérium: idén mintegy 66 ezer ember vett részt közfoglalkoztatásban

Idén mintegy 66 ezer ember vett részt országszerte közfoglalkoztatási programokban, így a közfoglalkoztatás tovább erősítette szerepét a társadalmi integrációban és a munkaerőpiaci felkészítésben

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Roszatom: a Paks II. beruházás engedélyt kapott az első betonöntésre

Az Országos Atomenergia Hivatal kiadta azokat az engedélyeket, amelyek lehetővé teszik az első betonöntést az Paksi Atomerőmű 5. blokk nukleáris sziget épületeinek alaplemezébe

2025. November 06. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a washingtoni látogatás célja a Trump-kormányzattal történtő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítása

A Trump-kormányzattal történő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítását nevezte washingtoni látogatása céljának Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook oldalára feltöltött videóban.

2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld

Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október

Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.