Városlista
2025. október 19, vasárnap - Nándor

Hírek

2018. Szeptember 14. 12:01, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Pénzmosás miatt emeltek vádat egy testvérpár és egy nő ellen

Pénzmosás miatt emeltek vádat egy testvérpár és egy nő ellen

Pénzmosás miatt vádat emelt a Fővárosi Főügyészség egy budapesti testvérpár és egy 51 éves nő ellen, akik 2015 nyarán külföldi utalások félreirányításával mintegy 35 millió forinthoz jutottak

- közölte a fővárosi főügyészhelyettes pénteken az MTI-vel. Fürcht Pál a közleményben azt írta, a testvérek a nő utasítására Budapesten bankszámlákat nyitottak, több részletben felvették a Dél-Koreából és Spanyolországból érkező, megtévesztéssel félreirányított csalásokból származó pénzt, majd átadták a nőnek.

Az ügyészség a vádiratban mindhárom vádlott esetében alternatív, konkrét büntetési mértéket tartalmazó indítványt is tett. A testvérpár női tagjára tíz, a fiútestvérre nyolc hónap, két-két év próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztés, a felbujtóra pedig két év végrehajtandó szabadságvesztés kiszabását indítványozta - tudatta a főügyészhelyettes.

Az új büntetőeljárási törvény szerint, ha a vádlottak az előkészítő ülésen beismerik és elfogadják a vádiratban szereplő tényállást és jogi minősítést, valamint lemondanak a tárgyalás jogáról, akkor az ügyészi alternatív indítványnál súlyosabb büntetést a bíróság nem szabhat ki rájuk - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 19. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 42. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Október 19. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: mi maradtunk egyedül Európában a béke útján

Miért éppen Budapest? Tegnap óta sokan kérdezik és találgatnak szerte a világban, miért lett Magyarország a helyszíne az amerikai és az orosz elnök találkozójának.

2025. Október 18. 08:08, szombat | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 683 300 forint volt, 8,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit

A bruttó mediánkereset 563 400 forint volt.

2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld

Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót

Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót