Hírek
2012. Május 14. 07:03, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Pókernyereményéből ültet fát Demján

Faültetésre fordítja a londoni póker világversenyen megszerzett nyereményét Demján Sándor: a negyedik leggazdagabb magyar 4 millió forintot szánt e célra.
Budapesten, a VIII. kerületi Teleki téren és környékén 30 fát ültettek el a civilek, a Feneketlen tónál és a Boráros téren pedig 16-ot.
A Levegő Munkacsoport Zöld Levél Programja 2007 júliusában indult a Demján Sándor Jótékonysági Alapítvány támogatásával. A program keretében összesen 45 ezer négyzetméter új zöldfelületet létesült a fővárosban. A telepítési akciók - melyeknek része a mostani faültetés is – 2012 őszén folytatódnak.
,,A programunk célja, hogy Budapestet növényekkel tegye élhetőbbé, több lélegző szigetnek, hőségtől óvó árnyéknak, szemet gyönyörködtető fának, kertnek örüljenek a városlakók.Az utóbbi időben a köztéri zöldfelületek látványos minőségi romlásának vagyunk tanúi. Kevesen ragadnak öntözőkannát vagy gereblyét, hogy a környezetükben árválkodó elhanyagolt zöldterületeket gondozzák. Ezen a gondolkodásmódon kíván változtatni a Zöld Levél Program' - jelentette ki Varga Judit, a program vezetője.
A Teleki téren Demján Sándor is lapátot ragadott. ,,Az életem során már sok fát ültettem. Bár tudvalevőleg nem szorulunk rá, saját veteményeskertünk is van, amelyet a feleségem gondoz. Azért támogatom a Levegő Munkacsoportot, mert egy zöldebb város versenyképesebb is, hiszen egy ilyen városban szívesebben élnek és dolgoznak az emberek. Meggyőződésem, hogy példamutatással sokat lehet elérni, és remélem, hogy a Zöld Levél Program hatására egyre többen fognak önként fákat ültetni és részt venni a meglévő zöldterületek gondozásában' - mondta Demján Sándor.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség/ archívum
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta