Városlista
2026. május 7, csütörtök - Gizella

Hírek

2021. Október 22. 18:04, péntek | Belföld
Forrás: infovárosok/ügyészség - illusztráció: pixabay

Rátámadt a gyermekfelügyelőre a fiú, mert nem kapott cigit

Rátámadt a gyermekfelügyelőre a fiú, mert nem kapott cigit

Közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és más bűncselekmény miatt vádat emelt egy fiatalkorú fiú ellen a Kecskeméti Járási Ügyészség.

A vádirat szerint a 16 éves fiú először nevelőszülőnél élt, majd egy bajai nevelőotthonba került. A fiú indulatkezelési problémákkal küzd, és az iskolából többször elszökött.

A fiatalkorú június elsején éjjel, a gyermekotthonban cigarettát kért az egyik gyermekfelügyelő nőtől. A sértett azonban nem adott neki, ami miatt a vádlott többször mellkason ütötte és a nyakát is szorongatta. A sértett a bántalmazás miatt 8 napon belül gyógyuló nyaksérülést szenvedett – közölte az ügyészség.

A fiút a közfeladatot ellátó személynek minősülő sértettet jogszerű eljárása alatt bántalmazta. A sértett kérte a vádlott megbüntetését könnyű testi sértés miatt is.

A járási ügyészség a szabadlábon lévő vádlottat közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntettén kívül könnyű testi sértés vétségével is vádolja. A vádlott bűnösségéről a Bajai Járásbíróság fog dönteni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.

2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben

A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben