Hírek
2020. Január 15. 09:52, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Rekordot döntött a készpénzállomány 2019 végén
Rekordot döntött a készpénzállomány 2019 végén - írja szerdai kiadásában a Világgazdaság a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adataira hivatkozva.
Decemberben 102,5 milliárd forinttal emelkedett a készpénzállomány, amely így elérte a 6627 milliárd forintot. Ez 8 százalékkal több, mint amennyi 2018 év végén volt. A készpénz többsége a lakosság kezében van.
A lap azt is írja, hogy az MNB szerint a Magyar Állampapír Plusz lehet a megoldás a károsan magas állomány csökkentésére.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld
Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll
A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld
Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén
Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
