Városlista
2026. május 18, hétfő - Erik, Alexandra

Hírek

2018. Május 16. 12:57, szerda | Életmód
Forrás: mti

Rendkívül fontos az egyensúly a fogyókúrában

Rendkívül fontos az egyensúly a fogyókúrában

A koplalás és bizonyos táplálékok megvonása különböző betegségeket, problémákat idézhet elő, ezért a fogyókúra alatt is meg kell tartani az egyensúlyt

- közölte Antal Emese dietetikus az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában. A TÉT Platform Egyesület szakmai vezetője példaként említette, hogy az alacsony szénhidrátbevitel általában túlzott fehérjefogyasztással társul. A szénhidrát megvonása miatt koncentrációzavar és fáradékonyság jelentkezhet, a sok fehérjétől pedig vesegondok és csontritkulás alakulhat ki.

Hangsúlyozta, a koplalás és a kevés kalória bevitele sem jó módszer, mert olyankor raktározni kezd a szervezet, az első pár kilogramm könnyen és gyorsan lemegy, de utána "jojózás" kezdődik.

Az a normális, ha heti fél, egy kilogrammot fogyunk, ha mértéket tartunk és a helyes étkezés mellett növeljük a mozgást - hangoztatta a dietetikus.

Kiemelte, a fogyókúrával egészségünket alapozzuk meg, ezért nem rövid és gyors lehetőségeket kell keresni, hanem olyat, amelyet hosszú távon is fenn lehet tartani.

Címkék: egyensúly, fogyókúra

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 18. 14:00, hétfő | Életmód

Meteorológia: kiadós mennyiségű eső esett szombaton

Az elmúlt 24 órában a nyugati és keleti határvidéket leszámítva kiadós mennyiségű csapadék hullott - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán vasárnap. Hozzátették: már csak a keleti tájakról hiányzik a csapadék.

2026. Május 16. 19:00, szombat | Életmód

Gyakori takarítás mellett is hetekig maradhat fertőzés az otthonokban

Bár egyre többet takarítunk, a tiszta padló csak illúzió

2026. Május 13. 14:00, szerda | Életmód

Megkezdődött az akkumulátormodulok összeszerelése a CATL új debreceni gyáregységében

Megkezdődött az akkumulátormodulok összeszerelése a CATL új gyárépületében Debrecenben, miután a létesítmény az összes szükséges engedélyt megkapta a gyártási tevékenység elindításához.