Hírek
2021. Július 23. 16:07, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Rendőrkézen a mélykúti bűnbanda tagjai
Többrendbeli lopás és pénzmosás miatt folytattak nyomozást a Jánoshalmi Rendőrőrsön két nővel és hét férfival szemben.
Betörésről tett bejelentést a rendőrségre 2021 februárjában egy mélykúti férfi. A sértett a rendőröknek elmondta, hogy még év elején mehetett be hozzá az elkövető, amíg ő külföldön tartózkodott. Hazajövetelekor meglepetten látta, hogy a bejárati ajtaját a távollétében felfeszítették. Az áldozat azonnal ellenőrizte a lakásában lévő értékeket, ekkor szembesült azzal, hogy kilopták a házból a tv-t és a mosógépet – közölte a rendőrség.
Az egyenruhások hamar beazonosították a feltételezett elkövetőt, akiről idő közben kiderült, hogy másik kilenc – hasonló jellegű – bűncselekmény elkövetésével is gyanúsítható. A 27 éves férfinak azokban az esetben társa is volt a betöréseknél. A tolvajok nem válogattak, egy-egy helyről mindent elvittek, amit csak találtak: egyebek között Hollóházi porcelánkészletet, szerszámokat, segédmotort, de olyan is volt, hogy az ereszcsatornát lopták le a házról. A feltételezett elkövetők nem csak betörésre „szakosodtak”: áramlopásért is felelniük kell.

A nyomozók végül a lopott holmik egy részéhez is eljutottak. Azokat lefoglalásuk után visszaadták jogos tulajdonosaiknak.
A bűnbanda 27 éves és 21 éves tagját lopás vétség megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vették a rendőrök és előterjesztést tettek letartóztatásuk indítványozása. A banda másik 7 tagját gyanúsítottként hallgatták ki, ők szabadlábon védekezhettek. Közülük egy 34 éves és 40 éves férfinak pénzmosás bűntette miatt is felelnie kell.
Az ügy vizsgálatát befejezték a Jánoshalmi Rendőrőrs nyomozói, és a keletkezett iratokat vádemelési javaslattal küldték meg az illetékes ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk
2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -
2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába
- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.
2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben
A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben
