Hírek
2022. Április 30. 09:56, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Rengeteg robbanóeszköz került elő egy családi ház kertjéből
Jelentős mennyiségű világháborús robbanóeszköz került elő egy kállói családi ház hátsó kertjében folyó építkezésen a napokban - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezrede szombaton a Facebook-oldalán.
A Nógrád megyei településen két napig tartott a tűzszerész-mentesítés. Az ennek során előkerült valamennyi veszélyes robbanótest második világháborús eredetű, német gyártmányú volt.
A helyszínen, fémkereső eszközök segítségével 240 darab 7,5 centiméteres repeszgránát és hüvely, valamint 3 centiméteres puskagránátot találtak. Ezek össztömege csaknem 700 kilogramm volt. Továbbá negyed mázsa robbanótest maradvány és 3 kilogrammnyi lőpor is előkerült - ismertették.
A katonák a lövedékeket és a veszélyes anyagokat a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére szállították, ahol később megsemmisítik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 02. 15:00, szombat | Belföld
Hegedűs Zsolt: a kórházak legyenek tiszták, biztosítsák az alapvető higiénés feltételeket!
2026. Május 02. 14:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
Új fejezetet kell nyitni a kormány és a tudomány viszonyában, olyan oktatási rendszert kell építeni, amely képes kinevelni a 21. század tudósait, szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 02. 09:11, szombat | Belföld
Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld
Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása
Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is
