Hírek
2017. Július 07. 18:17, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: hirado.hu
Repeszgránátot találtak Székesfehérváron
Földmunka közben egy nyolc centiméteres magyar légvédelmi repeszgránátot találtak Székesfehérváron, a Nagyszombati utca és a Béla út kereszteződésénél pénteken
- közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-vel. Tóbiás Tünde azt mondta, hogy a gránátra sérült gyújtószerkezettel, nem kilőtt állapotban bukkantak.
A mintegy tízperces, már sikeresen elvégzett azonosítás idejére százméteres körzetben lezárták a város szélén lévő területet, kiürítettek egy sorházat, amelyben ketten tartózkodtak.
A repeszgránátot elszállítják és megsemmisítik - közölte Tóbiás Tünde.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
