Városlista
2025. június 30, hétfő - Pál

Hírek

2011. Július 02. 14:25, szombat | Belföld
Forrás: HírTV

Segítenek, hogy biztonságosabbak legyenek a strandok

Segítenek, hogy biztonságosabbak legyenek a strandok

A Magyar Vöröskereszt jóvoltából idén is több balatoni strandon működik elsősegély-szolgálat. A program 2007-ben indult, azóta több mint tízezer esetben segítettek a vöröskeresztes önkéntesek. Az ingyenes szolgálat feladata a parton t

 

 Jelenleg 19 településen összesen 27 balatoni strandon található olyan elsősegélynyújtó hely, ahol a Vöröskereszt önkéntesei vigyázzák a nyaralók épségét.

„Július 1-én kezdődik a program, augusztus 21-ig tart, és reméljük, ebben segíteni kicsit biztonságosabb lesznek strandok” – mondta el Habsburg György, a Magyar Vöröskereszt elnöke.

A fiatal önkéntesekhez többnyire kisebb problémákkal fordulnak. Ha kell, tájékoztatást nyújtanak, szükség esetén figyelmeztetnek, például az erős UV-B sugárzás, vagy a közelgő vihar veszélyeire. A szolgálatban idén 400 önkéntes vesz részt az ország különböző részeiről.

Kovács Dávid, a Magyar Vöröskereszt ifjúsági szakmai vezetője elmondta: „ez egy nagyon-nagyon jó alkalom arra, hogy ők olyan gyakorlati ismereteket is szerezzenek, amely esetleg a pályaorientációjukat is segíti a későbbiekben. Nagyon-nagyon sokan választják utána az egészségügyi szakmát”.

A Vöröskereszt önkéntesei az elmúlt négy évben több mint 12 ezer sérülést láttak el a Balatonnál. (pr)

hírTV

Címkék: balaton

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 29. 07:56, vasárnap | Belföld

Júniustól egyszerűbb a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazása

Szülők kérték - mi teljesítettük! 2025. június 21-től egyszerűbbé vált a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazásának igazolása a MÁV-csoport járatain - írta a MÁV-csoport vezérigazgatója szombaton a Facebook-oldalán.

2025. Június 29. 07:55, vasárnap | Belföld

NKFH: francia poharas joghurtot hívtak vissza a forgalomból törött üveg miatt

Törött üvegdarab fordulhat elő a Beillevaire márkájú francia \"hagyományos\" vagy \"ínyenc\" joghurt, natúr és gyümölcsös változataiban - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) szombaton.

2025. Június 29. 07:52, vasárnap | Belföld

Budapest Büszkeség - A szeretetről és a szabadságról beszéltek a rendezvény szónokai

A szeretetről, a szabadságról és a sokszínűségről beszéltek többek között a Budapest Büszkeség elnevezésű rendezvény szónokai szombaton a fővárosi Műegyetem rakparton.

2025. Június 28. 08:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban

A kínai BYD 32 milliárd forint értékű beruházással új elektromosbusz-gyártó üzemet épít Komáromban, amelynek köszönhetően 620 új munkahely jön majd létre