Hírek
2012. Április 16. 14:17, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Sétával gyógyítható a depresszió
Nincs egyszerűbb, mint a séta beiktatása a napi menetrendbe, amivel még ráadásul olyan betegségek is gyógyíthatók, mint a depresszió – állítják legújabb tanulmányukban skót kutatók.
Azt már korábban kimutatták, hogy az intenzív mozgás csökkenti a depresszió tüneteit, de a hatása kevésbé megerőltető mozgástevékenység esetén eddig nem volt tisztázott. Most azonban a Mental Health and Physical Activity című folyóiratban megjelent tanulmány rámutatott, hogy a séta is jó hatással van a depresszió kezelésére.
Minden tizedik ember szenved élete során depressziótól. Lehet kezelni gyógyszerrel, de az enyhébb tünetekkel rendelkező pácienseknek a mérsékelt vagy intenzív mozgás önmagában is gyógymód lehet. A kutatók mindezt 341 beteg megfigyelése alapján állapították meg – írja a BBC.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 06. 17:00, hétfő | Belföld
Szállodaszövetség: folytatódott a forgalom erősödése a magyarországi szállodákban
2026. Április 06. 16:00, hétfő | Belföld
Magyar fejlesztés javíthatja az állatjólétet és a hatékonyságot a tejtermelő gazdaságokban
Magyar fejlesztésű, mesterséges intelligenciával támogatott szolgáltatás javíthatja az állatjólétet és a működtetés hatékonyságát a tejtermelő gazdaságokban – közölte az MTI-vel az Adutrade Farm Kft.
2026. Április 06. 11:00, hétfő | Belföld
Orbán Viktor Kiskundorozsmán ellenőrizte a Török Áramlat megerősített katonai védelmét
Egyelőre Magyarország gázellátása nincs veszélyben, de észnél kell lenni, a szükséges ellenőrzéseket és folyamatos védelmet teljesíteni kell
2026. Április 06. 09:46, hétfő | Belföld
Megnyílt a megújult Citadella - ingyenes programokkal várják az érdeklődőket
Megnyílt a budapesti Gellért-hegyen a megújult Citadella a nagyközönség előtt húsvétvasárnap kora délután, az alkalomból két napon keresztül ingyenes programokkal várják az érdeklődőket.
