Hírek
2011. December 21. 05:56, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Simor szerint további kamatemelésre lehet számítani
50 bázisponttal emelte az alapkamatot a magyar jegybank, így az irányadó ráta 7 százalékra nőtt.
Simor András jegybankelnök az MNB Monetáris Tanácsa ülését követő sajtótájékoztatón elmondta: két javaslatot tárgyalt a monetáris tanács, 50 és 25 bázispontos alapkamat-emelést, a tagok jelentős többsége szavazott az 50 bázispontos emelésre. Hozzátette: amennyiben az inflációs kilátások érdemben romlanak, további kamatemelés válhat szükségessé.
Magyarország kockázati megítélésének jelentős javulásához szükség van az IMF-EU megállapodásra - mondta Simor András jegybankelnök kedden. Kiemelte: több szempontból szerencsétlennek tartja az NGM-nek a kamatemelésről megfogalmazott közleményét.
Aki ezt megfogalmazta, az nincs tisztában a jegybanki függetlenséggel - mondta, hozzáfűzve: 'elfogadhatatlan, hogy kormányzati politikusok mindenre megesküsznek, hogy tiszteletben tartják a jegybank függetlenségét és utána sorozatosan az ellenkezőjét cselekszik.'
Simor András szerint 2013 első felében elérhető a 3 százalék alatti inflációs cél, de ehhez a szigorú kamatpályát fenn kell tartani. Az MNB elnöke azt is elmondta, hogy a csütörtökön megjelenő inflációs jelentést összeállító stáb a következő negyedévben tovább emelkedő alapkamat feltételezése mellet készítette a jelentést.
A jövő évi indirekt adóemelések és az árfolyam gyengülés kifutása után a gyenge belső kereslet dezinflációs hatású lesz, és ez erőteljesen hat majd az infláció alakulására - mondta.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld
Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban
Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.
2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld
31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények
Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények
2026. Március 25. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy ukránbarát kormány háborúba viszi az országot
2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld
Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak
Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.
