Hírek
2018. Július 16. 07:34, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Sok mindent ellenőriz a NAV a Balatonnál
Vendéglátóhelyeket, piacokat, ajándékboltokat és strandokat ellenőriz hétfőtől a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a Balatonnál - olvasható a Magyar Időkben.
A NAV emberei leginkább arra lesznek kíváncsiak, hogy az érintettek megfelelően átadják-e a nyugtát, a számlát, és bejelentették-e alkalmazottaikat - írja hétfői számában a lap.
Az összehangolt akciót előre bejelentette a hatóság, ezáltal a vizsgálatokról számos gazdasági szereplő - a büntetést elkerülendő - az adott időszakban minden ügyletet beüt az online pénztárgépébe. A kasszák azonnal továbbítják az adatokat a NAV-nak, ahol összevethetik az ellenőrzési időszak értékeit a korábbi adatokkal, de felhasználhatják őket a később bevallott forgalom számainak elemzésekor is.
A NAV júniusban Budapest belvárosának vendéglátó- és szórakozóhelyeit ellenőrizte. Nagyjából félszáz kocsmánál legalább másfélszeres mértékű bevételnövekedés volt, a bejelentett ellenőrzés lezárása után azonban az összes gazdasági szereplőnek visszaesett a forgalma a korábbi vagy még annál is alacsonyabb szintre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban
2026. Június 21. 14:00, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás jelezte, hogy jogi eszközök alkalmazásával is ellenáll az eltávolítását célzó erőfeszítéseknek
2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
2026. Június 21. 10:28, vasárnap | Belföld
Múzeumok éjszakája - Magyar Péter: a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat
Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton.
