Hírek
2021. Február 15. 15:05, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: MTI/Kovács Tamás
Sokan kértek segítséget bajba jutott embereknek a hétvégén
Sokan kértek segítséget bajba jutott embereknek a hétvégén a hideg idő miatt - közölte a Magyar Máltai Szeretetszolgálat közép-magyarországi régiójának vezetője hétfőn a Kossuth Rádió című műsorában.
Morva Emília azt mondta, hogy hideg napokon a legfontosabb segítség a hajléktalanoknak az, ha a járókelők telefonálnak a diszpécserszolgálatnak, és segítséget kérnek nekik.
Az esti kijárási tilalom miatt ez jelenleg nehézkesen működik, de például a Budapesti Közlekedési Központ és a közterület-felügyelet vállalta, hogy segíti ezt a munkát - tette hozzá.
A műsorban elhangzott, hogy az extrém hideg miatt vörös riasztás van érvényben péntek óta a hét közepéig.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön
Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé
2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld
Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának
Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.
2026. Március 02. 07:25, hétfő | Belföld
Napos, az átlagosnál enyhébb, tavaszias idő várható március első hetében
Jellemzően napos, tavaszias idő várható március első hetében
2026. Március 01. 13:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: egy fokozattal megemeltük a terrorfenyegetettség készültségi szintjét
Összeült a Védelmi Tanács, megemeltük a terrorfenyegetettség szintjét egy fokozattal - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombat este közzétett Facebook-videójában.

