Városlista
2026. március 29, vasárnap - Auguszta, Bertold

Hírek

2014. Augusztus 01. 08:00, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Sokat vesztettek tavaly a biztosítók a kötelezőkön

Sokat vesztettek tavaly a biztosítók a kötelezőkön

A biztosítók tavaly 18,7 milliárd forintot vesztettek a 4 millió 168 ezer kötelező gépjármű felelősségbiztosításon (kgfb) - az adatokat az MNB tette közzé a honlapján csütörtökön.

A 2012. évi 4 millió 25 ezerről növekedett a biztosított járművek száma 4 millió 168 ezerre. A bruttó díjbevétel 81 milliárd forint volt a múlt évben. Ebből a megszolgált díj - az adott évre jutó károk fedezetére szolgáló összeg - 63,3 milliárd forintot tett ki.

A tavalyi 126 ezer darab kárra 28,8 milliárd forintot fizettek ki a biztosítók. A még le nem zárt károkra tartalékolt összeggel együtt 59 milliárd forint volt tavaly a kárfelhasználás, amelyhez még további 13,1 milliárd forintnyi tartalék társult.

Egy kárra 468 ezer forint jutott. Egy évvel korábban, 2012-ben még csak 452 ezer forintot kellett fizetni egy kárra. A biztosítók működtetési költsége 24,6 milliárd forint volt tavaly. Ugyanerre 2010-ben még 28,7 milliárd forintot fordítottak a biztosítók. A szokásos biztosítástechnikai veszteség 18,7 milliárd, míg a vállalkozási veszteség 7 milliárd forint volt a biztosítóknak 2013-ban.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld

Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz

A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.

2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld

Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban

Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.