Hírek
2011. Augusztus 03. 07:29, szerda |
Kék hírek
Forrás: OrientPress
Sör volt – pénztárgép nem
A pályán belül rend volt, a Hungaroringen kívül azonban sok volt a szabálytalanság.
Ezt tapasztalták a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Közép‑magyarországi Regionális Adó, valamint Vám- és Pénzügyőri Főigazgatóságának szakemberei az idén is a hétvégi Forma-1 Magyar Nagydíjon.
Az adóhatóság revizorai és a pénzügyőrök csütörtöktől vasárnapig végeztek ellenőrzéseket a Hungaroringen és a környező településeken: Mogyoródon, Gödöllőn, Szilasligeten, Széphegyen, Szadán és Kerepesen. A korábbi években tapasztalatokhoz hasonlóan a pályához tartozó vállalkozások szabályosan működtek – áll a Nemzeti Adó- és Vámhivatal közleményében. A Hungaroring területén kívül azonban minden második ellenőrzés hibát tárt fel, legjellemzőbben a vállalkozók a vásárláskor nem adtak, vagy nem megfelelően kiállított nyugtát adtak. Előfordult az is, hogy a kereskedő hatalmas sátorral, nagy mennyiségű alkohollal, több hűtőszekrénnyel települt ki, csupán a pénztárgépet felejtette el kiszállítani.
A pénzügyőrök a futam ideje alatt minden pavilont legalább egyszer ellenőriztek. A vállalkozások legtöbbször a kitelepülést, azaz az alkohol üzlethelyiségen kívül történő értékesítését felejtették el bejelenteni, valamint a csomagolóanyagok után fizetendő környezetvédelmi termékdíjjal kapcsolatos visszásságok is előfordultak. Egy alkalommal hamis márkajelzésű termékekre is bukkantak, az egyik Forma-1-es csapat nevével ellátott pólók miatt tettek szabálysértési feljelentést a pénzügyőrök.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 14:00, kedd | Kék hírek
A bíróság letartóztatta a Váci úti tragikus baleset okozásával gyanúsított férfit
A Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra elrendelte a Váci úti tragikus baleset okozásával gyanúsított férfi letartóztatását - tájékoztatta a Fővárosi Törvényszék hétfőn az MTI-t.
2026. Április 12. 13:00, vasárnap | Kék hírek
Egy török férfit vett őrizetbe a rendőrség a péntek esti budapesti halálos baleset miatt
2026. Április 09. 12:00, csütörtök | Kék hírek
Pszichiáter és álorvos ellen emeltek vádat vesztegetés miatt Zalában
Vesztegetés miatt emeltek vádat egy pszichiáter és egy magát orvosnak kiadó férfi ellen, utóbbinak kuruzslás miatt is felelnie kell - tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.
2026. Április 08. 12:00, szerda | Kék hírek
BRFK: 75 ittas vezetőt szűrtek ki a forgalomból a rendőrök a húsvéti ünnep alatt
A rendőrök csütörtök estétől kedd reggelig 75 ittas vezetőt szűrtek ki a forgalomból - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság a police. hu oldalon.
