Hírek
2022. Május 02. 14:10, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: ügyészség
Sorra verte át az időseket a két nógrádi unokázós csaló
A Balassagyarmati Járási Ügyészség vádat emelt egy 30 és egy 28 éves férfival szemben, akik unokázós módszerrel becsapott idős sértettektől vettek át több millió forintot - közölte a Nógrád Megyei Főügyészség hétfőn.
A banda 2021. május 20. és 2021. június 8. között országszerte 11 időset csapott be, alkalmanként több százezer forinttól közel négymillió forintig terjedő összegeket és arany ékszereket csaltak ki tőlük - írták a közleményben.
A csalásban többen is részt vettek, de voltak, akik az eljárás során ismeretlenül maradtak. Ők általában hozzátartozónak kiadva magukat azzal a történettel telefonáltak az idős sértetteknek, hogy csomagszállítást vállaltak, ám az egyik csomagban kábítószer volt, ezért elfogták és megverték őket, így pénzre van szükségük az ügyvédi költségek fedezésére, vagy mert pénz nélkül letartóztatásba, illetve börtönbe kerülnek, megverik őket.
A telefonos csalók azt mondták, hogy a pénzért az egyik barátjukat küldik el. Eseténként azt is kérték, hogy a vezetékes telefon zsinórját vágják el, vagy törjék össze a híváshoz használt mobiltelefont.
A 30 éves vádlott feladata az volt, hogy az összegek 10-20 százaléka fejében a pénzt elhozza a sértettektől, majd a 28 éves vádlott telefonos irányítása alapján meghatározott személyeknek kellett azt átadniuk.
Mivel a hívó fél a helyzetet úgy tüntette fel, mintha a sértettek szerettei életveszélyben lennének, ők nem haboztak akár milliós összegeket is feláldozni, és átadták vagyonukat az autóval érkező vádlottnak, egy esetben a sértett bankkártyáját és az ahhoz tartozó pin-kódot is átadta a csalóknak - írta az ügyészség.
A Balassagyarmati Járási Ügyészség a két vádlottal szemben több rendbeli csalás és információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette miatt emelt vádat, mindkettejükkel szemben börtönbüntetés és közügyektől eltiltás kiszabására, valamint arra tett indítványt, hogy több millió forint polgári jogi igényt is fizessenek meg a sértetteknek, emellett a járásbíróság vagyonelkobzást is alkalmazzon velük szemben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁVPlusz alkalmazásban is elérhetők térképen a valós idejű késési adatok
A MÁVPlusz alkalmazásban már elérhetők térképen a valós idejű késési adatok - közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerdán Facebook bejegyzésében.
2026. Július 09. 09:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: az idei új költségvetési hiánycélt augusztus végére határozzák meg
2026. Július 09. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: sikerült megerősíteni a világ legerősebb politikai és védelmi szövetségének egységét
Magyar Péter sikeresnek értékelte a NATO kétnapos ankarai ülését a találkozó után, szerda délután közzétett Facebook-bejegyzésében.
