Hírek
2020. Január 25. 12:04, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Súlyosan bántalmazta hűtlen élettársát, emberölés kísérletével vádolják
Súlyosan bántalmazta hűtlenségen ért élettársát egy férfi tavaly nyáron Somogyban;
az ügyészség börtönbüntetést és közügyektől eltiltást indítványozott a letartóztatásban lévő, erős felindulásban elkövetett emberölés kísérletével vádolt férfival szemben.
A Somogy Megyei Főügyészség pénteki közleményében felidézte: a 45 éves férfi megengedte családi konfliktusba került barátjának, hogy náluk töltse az éjszakát. A két férfi és a házigazda élettársa italozni kezdett, egy idő után azonban az erősen ittas állapotba került vádlott elaludt. Amikor felébredt, a barátját és az élettársát "félreérthetetlen helyzetben" találta. Szerelemféltés miatt a nőt gátlástalanul bántalmazta, számtalanszor megütötte, megrúgta.
A vendég megpróbálta lecsillapítani a férfit, de miután nem járt sikerrel, elhagyta a házat. A vádlott ezután annak ellenére lefeküdt aludni, hogy tisztában volt vele: párja életveszélyes állapotban van. A nőt reggel a látogatóba érkező hozzátartozók mentették meg azzal, hogy sérüléseit látva hívták a mentőket - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését
Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni
2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld
Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
