Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2019. Szeptember 22. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Szalmonella-gyanúval 54 gyereket kezelnek debreceni kórházakban

Szalmonella-gyanúval 54 gyereket kezelnek debreceni kórházakban

Az elmúlt három napban 54 gyereket láttak el a Debreceni Egyetem (DE) szakorvosai feltételezett szalmonellózis gyanújával - közölte az egyetem klinikai központjának elnöke szombaton az MTI-vel.

Berényi Ervin közleménye szerint 44 gyermek a klinikai központ gyermekklinikájára, 10 pedig a Kenézy Gyula egyetemi kórház infektológiájára került.

"Az elmúlt 24 órában mindenkinek stabilizálták az állapotát, senki sincs életveszélyben. Ketten már hazamehettek, a jövő héten pedig valószínűleg a többiek is hazatérhetnek" - jelezte a professzor.

Az egyetem korábbi közleménye szerint a gyerekek súlyosan kiszáradt, de nem életveszélyes állapotban hányással, hasmenéssel, magas lázzal kerültek kórházba. A tömeges megbetegedés okainak tisztázása folyamatban van.

Az egyetem közleménye nem említi, de korábbi sajtóértesülések szerint a hajdúsámsoni II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola diákjai lettek tömegesen rosszul.

A hajdú-bihari kormányhivatal azonnal étel- és tisztasági-, illetve járványügyi diagnosztikai vizsgálatokat rendelt el az ügyben, a laboratóriumi vizsgálatok folyamatban vannak.

Azt még nem tudni, hogy a megbetegedést mi okozta, mindenesetre az iskola épületét fertőtlenítették. A tömeges megbetegedés miatt nem rendeltek ez iskolaszünetet, a konyha is működik - jelezte a sajtónak Bujdosó Tibor iskolaigazgató.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld

Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén

Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -

2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld

Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését

Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.

2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét

Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.

2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet

A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.