Városlista
2023. március 25, szombat - Irén, Írisz, Lúcia

Hírek

2012. Május 12. 07:07, szombat | Belföld
Forrás: STOP / MTI

Száz korábbi álláskereső dolgozik az új debreceni Tescóban

Száz korábbi álláskereső dolgozik az új debreceni Tescóban

Száz korábbi tartós álláskereső kapott munkát az új debreceni Tesco áruházban.

Jelentette be a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára csütörtökön, a több mint 4 milliárd forintos beruházással elkészült áruház avatásán.

Czomba Sándor szerint az "újra dolgozni program" szép példája a munkaügyi szervezet és a Tesco együttműködésének, amely keretében az áruház a beruházással teremtett 200 munkahelyből 100-at korábban tartósan munkanélkülivel töltött be.

Megemlítette, hogy a cég a 100 helyre 300 főből válogatta ki a munkatársakat, de összesen ezren jelentkeztek, ami jelzi: sokan szeretnének becsülettel dolgozni.

Czomba Sándor szólt arról is, hogy a Tesco 50 embernek tréninget is szervezett, felismerve azt, hogy aki régen dolgozott, nem állítható egyik napról a másikra munkába.

A Tesco az ország legnagyobb magán foglalkoztatója: Magyarországon 22 ezer embert foglalkoztat a cég, s évente több mint ezer tanulót képez - ismertette a foglalkoztatáspolitikai államtitkár.

Kósa Lajos (Fidesz), Debrecen polgármestere szerint helyes kormányzati hozzáállással és kereskedelmi politikával, a magyar érdekek figyelembe vételével, kölcsönös érdekeltségi alapon kell jó együttműködésre törekedni a multinacionális cégekkel.

Kósa Lajos szerint "semmifajta háború nem folyik a multik ellen Magyarországon. A hatóságok - a munkavédelem, a fogyasztóvédelem - végzik a dolgukat, de mindenkinek az az érdeke, hogy a vevő elégedett legyen - tette hozzá.

Kósa Lajos üdvözölte, hogy a Tesco Debrecen déli részén, a repülőtér mellett építette fel új áruházát, megtörve azt az egyoldalúságot, hogy a hipermarketek eddig főként a város észak-nyugati térségébe tömörültek.

Ugyanakkor Debrecen keleti részének kereskedelmi ellátásában még van fehér volt, ezért a jövőben ott szeretnének fejleszteni - mondta a polgármester a debreceni repülőtéri Tesco áruház avatásán.

Az 5 ezer négyzetméter alapterületű áruházat, amely hasonló területű kis üzleteket, szolgáltatókat, büféket is magába foglal, a vásárlók péntek reggeltől vehetik igénybe.

MTI / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2023. Március 24. 15:35, péntek | Belföld

Beérte Portugáliáét az egy főre jutó magyar GDP, vásárlóerő paritáson

Magyarország az elmúlt évben is folytatta a felzárkózást, a baloldali gazdasági szakértők \"károgása\" és a jegybanki vélemények ellenére az európai uniós átlag 75 százalékáról 77 százalékára emelkedett a magyar GDP -

2023. Március 24. 12:27, péntek | Belföld

Úgy be volt rúgva, hogy állni se bírt, mégis a volán mögé ült - Videó

A rendőrök továbbra is hangsúlyozzák, hogy ne vezessen gépjárművet, ha alkoholt, vagy bódító hatású szert fogyasztott a vezetés megkezdése előtt!

2023. Március 24. 09:21, péntek | Belföld

Lakáshitel törlesztésére is alkalmas lehet az egészségpénztári befizetés

Lakáshitel törlesztésére is alkalmas lehet az egészségpénztári befizetés és az utána járó szja-visszatérítés, utóbbi mértéke egy házaspárnál 10 éves távlatban meghaladhatja a 2 millió forintot is.

2023. Március 24. 07:09, péntek | Belföld

Novák Katalin: addig van magyar jövő, amíg vannak gyermeket vállalók Magyarországon

Addig van magyar jövő, amíg vannak olyanok, akik gyermeket vállalnak Magyarországon - mondta Novák Katalin köztársasági elnök csütörtökön Kaposváron.