Hírek
2019. Március 26. 12:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Székkel zúzta be zárkatársa koponyáját egy rab, vádat emeltek ellene
Vádat emeltek egy rab ellen, aki betörte egy székkel zárkatársa koponyáját a Budapesti Fegyház és Börtönben, a X. kerületi Kozma utcában - közölte a Fővárosi Főügyészség kedden az MTI-vel.
Ibolya Tibor fővárosi főügyész közleménye szerint a 47 éves vádlott még 2017 novemberében az éjszaka járkáló társára támadt a börtönben, ököllel arcon ütötte, majd a büntetés-végrehajtási intézetnél rendszeresített székkel (úgynevezett stokival) is bántalmazta; betörte zárkatársa koponyáját, ezzel közvetlen életveszélyes sérülést okozott.
A főügyészség a férfival szemben életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt nyújtott be vádiratot a Fővárosi Törvényszékre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld
Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira
Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.
2026. Május 25. 08:36, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul május utolsó hete, a hőmérséklet csúcsértéke meghaladhatja a 30 Celsius-fokot.
2026. Május 25. 08:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben?
Vajon mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben? - tette fel a kérdést a miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap.
