Városlista
2026. március 22, vasárnap - Beáta, Izolda, Lea

Hírek

2012. Június 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Forrás: Rábaszentandrás Önkormányzata

Szentandrások találkozója

Szentandrások találkozója

„…Igazi közösség csak ott jön létre, ahol az emberek rejtélyes módon szeretik egymást. Vagyis barátok. Minden érdeken, valláson, politikán, társadalmi helyzeten és világnézeten túl…”

Ez volt a mottója a XVI. Szentandrások Találkozójának, melyre 2012. június 22-23-án került sor Hernádszentandráson.

A 464 lelkes Hernádszentandrás kisközség Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, a Hernád-völgyének déli részén, a folyó jobb partján, a Nagy-Hernád és a Kis-Hernád által határolt területen, a legnépesebb abaúji településtől, Encstől dél-délnyugatra, a "Kassa–Miskolc tengelyen" félúton, a két nagyvárostól mintegy 35-35 kilométerre található.
A találkozón hat hazai (Hernádszentandrás, Békésszentandrás, Jászszentandrás, Nemesszentandrás, Tornaszentandrás, Rábaszentandrás) és egy külföldi, szlovákiai (Liptószentandrás) község vett részt.
A megérkezés és a szálláshelyek elfoglalása után sor került a közös képviselő-testületi ülésre és a címeravatásra, melyet Dr. Tóth Péter és Kovács Zsolt készített.
A helyi Szivárvány Társulat előadása után a templomkertben felavatásra került Mester András hejcei fafaragó művész által készített „Szentandrások a Kárpát Medencében” elnevezésű emlékmű. Az avatáson közreműködött Spisák István színész és Benedek Ádám, a hernádszentandrási Szivárvány Tásulat, valamint a Miskolci Harsona Kvartett.
A találkozó második napján a szervező Hernádszentandrás bemutatkozására került sor.
Rábaszentansrás községet Nagy László polgármester vezetésével 5 fős delegáció képviselte.
A találkozó lehetőséget biztosított a résztvevő személyek közötti eszmecserére, tapasztalatszerzésre. A lehetőséggel élve Rábaszentandrás delegációja hasznosan eltöltött két nap után érkezhetett vissza községébe.



Címkék: rábaszentandrás

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 22. 19:00, vasárnap | Helyi

Európa kétszer gyorsabban melegszik, mint a világ átlaga

Európának a következő évtizedekben a 3 °C feletti felmelegedés hatásaira kell felkészülnie.

2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Helyi

Tavaszi vizes karbantartási feladatok

Felhívás

2026. Március 22. 13:00, vasárnap | Helyi

Tavaszi nagytakarítás Magyarkeresztúron

Felhívás

2026. Március 22. 09:00, vasárnap | Helyi

Civileké Bágyogszováton a régi iskola épülete

Felhívás a bágyogszovátiakhoz és az elszármazottakhoz.