Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2019. November 20. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Szexuális zaklatásért és gyermekpornográfiáért elítéltek egy tatabányai hitoktatót

Szexuális zaklatásért és gyermekpornográfiáért elítéltek egy tatabányai hitoktatót

Jogerősen hat év börtönre ítélt a Tatabányai Törvényszék kedden egy általános iskolai hitoktatót, aki két rábízott kiskorút szexuálisan zaklatott és gyermekek pornográf felvételeit tárolta a számítógépén

- tájékoztatta a törvényszék sajtótitkára az MTI-t. Sós Réka közölte: az alsósok hitoktatójaként dolgozó férfi 2018 májusában a rábízott lányok egyikéről félig lehúzta a nadrágját, és később ráfeküdt a tiltakozó sértettre. Egy másik lány fejét pedig ágyéka közelébe húzta.

A hitoktató 2015 novemberétől őrizetbe vételéig több száz, kiskorúakról készült, a nemi vágy felkeltésére szolgáló fotót, illetve videofelvételt tárolt a számítógépén.

A férfit korábban már szemérem elleni erőszak miatt szabadságvesztésre ítélték, amelyből 2015 márciusában szabadult feltételes kedvezménnyel.

A Tatabányai Törvényszék jogerős ítéletében helybenhagyva az első fokú döntést a visszaeső elkövetőt - személyi szabadság megsértése és gyermekpornográfia bűntette miatt - hat év börtönre ítélte, valamint örökre eltiltotta minden olyan foglalkozástól, amelyben 18 évesnél fiatalabbak felügyeletét, gondozását látná el.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld

Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit

Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg