Hírek
2020. Július 23. 08:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Szezonális járatot indít Budapest és Luxemburg között a Luxair

Augusztus 10-én közvetlen Budapest-Luxemburg járatot indít a nyári szezonban a Luxair légitársaság a Liszt Ferenc Nemzetköri Repülőtérről - közölte a Budapest Airport Zrt. az MTI-vel.
A Luxair járata heti két alkalommal, hétfőn és pénteken közlekedik Luxemburgba.
Az északnyugat-európai ország fővárosa eddig is népszerű úticél volt, jellemzően az üzleti és családi okból utazók használták ki a meglévő légi összeköttetést.
A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az elmúlt években vezető helyet szerzett, mint a régió leggyorsabban fejlődő repülőtere. A repülőtér termináljai 2019-ben 49 légitársaságnak adtak otthont, amelyek 16,2 millió utast szállítottak 49 ország 153 repülőterére.
Korábbi tájékoztatás szerint a repülőtér júniusi utasforgalma 94 százalékkal esett vissza az előző év azonos hónapjához képest, a májusi 22 ezer utas után 85 ezerre nőtt. Július közepén 16 légitársaság indított járatokat innen, a tavalyi 153-ból 92 úticél volt elérhető a budapesti repülőtérről. A várakozás szerint az utasszám júliusban eléri a napi 10 ezret.
Ezek érdekelhetnek még
2023. December 08. 14:39, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nem időszerű Ukrajna EU-csatlakozása
2023. December 08. 09:30, péntek | Belföld
Advent vasárnap kezdenek kétnapos sztrájkba a Volán dolgozók
A Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet – arra hivatkozva, hogy 2024-re még nem született bérfejlesztési ajánlat – advent második vasárnapjára, és az azt követő hétfőre munkabeszüntetést hirdetett a Volánbusznál.
2023. December 08. 07:45, péntek | Belföld
Lázár János: az elmúlt 30 év legnagyobb tarifareformja készül
Az elmúlt 30 év legnagyobb tarifareformját készíti az Építési és Közlekedési Minisztérium a MÁV-Volán Csoporttal - jelentette be a közösségi oldalán csütörtökön Lázár János.